Kurumsal

İşletmemizin günümüze geliş hikayesi ,kurucumuz ve yönetim kurulu başkanımız Mahmut Akpınar’ın  1953 yılında   peynir tüccarlığına atmış olduğu adımlar ile başlamaktadır.1957 yılında Akpınar Kollektif  şirketinin kurulumu ile devam eden ticari hayatını 1982 yılında Ezine ile Bayramiç’in ortasında Türkmenli’de  koyun ve klasik inek  peyniri  üretimi  yapan işletmemizi kurarak   devam ettirmiştir.

Fabrikamız, ülkemizin tarihsel zenginlikleri,yeşili ve mavisi ile ünlü destanlar şehri olan Çanakkale’nin Bayramiç ilçesine bağlı Türkmenli köyünde bulunmaktadır.Günlük 110000 litre süt işleme kapasitesine sahip olan fabrikamızda 75 personelimiz bulunmaktadır.Başarıyı yakalamanın yolunun işini sevmekten geçtiği felsefesi ile toplam kalite yönetimini birleştirerek  en kaliteliyi yakalamak ana hedefimizdir.

Ezine koyun peyniri ve Ezine Klasik İnek Peyniri işletmemizin lokomotif ürünleri olmasına karşın atalarımızdan bizlere birer kültür mirası olarak gelen,yöresel peynir çeşitlerimizin üretimini de yapmaktayız. Ürünlerimizin tümünde, hammadde olan sütten başlayarak, ürünümüz  son tüketiciye ulaşana kadar gıda güvenliği yönetim sistemini uygulamaktayız.Kaliteyi belirleyenin tüketicilerimiz olduğu kanaatimizle;desteğimizi siz lezzet profesörlerinden almaktayız.

Şirketimiz Ezine Peynirciler Derneği,ASÜD gibi sektör birlik ve dernekleri üyesi olup,ülkemiz süt sanayisinin daha ileri bir seviyeye çıkabilmesi içinde mücadele etmektedir.

İşletme olarak ana hedefimiz  gelişen teknolojik şartlar ve değişen müşteri talep ve beklentilerine kusursuz , en kaliteli ve en güvenli gıda şekliyle cevap verebilmek,ülkemiz ekonomisine daha fazla katkı sağlayabilmektir.